Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

Prześlij swoim znajomymj...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

W okresie pandemii koronawirusa należy szczególnie dbać o higienę osobistą. Nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy  zagrożeni zarażeniem śmiertelnie groźnym wirusem, dlatego należy dbać o siebie i swoje otoczenie i wyrobić w sobie nowe bardzo ważne nawyki. W mediach ciągle przypomina się o ogólnej higienie,  ale nie wiele mówi się o tym  jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa. Czystość  włosów w trakcie trwania pandemii jest tak samo ważna jak higiena rąk. Nie zdajemy sobie sprawy z tego,  jak bardzo nie myte włosy przenoszą bakterie do naszego domu i otoczenia.

Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

Odpowiedź na to pytanie może zadziwić nie jednego czytelnika. Włosy chłoną bakterie i zarazki bardzo intensywnie. Gdyby  przeprowadzić specjalistyczne badania to własnie na włosach znajdziesz najbardziej rozwijające się bakterie. na włosach można znaleźć poza brudem, resztki jedzenia, ślinę, oraz rzecz jasna bakterie koronawirusa.

Jeżeli wychodzimy z domu do pracy, sklepu czy w innych celach, włosy należy umyć zaraz po powrocie do domu. Zalecane jest nawet mycie włosów dwa razy dziennie, to znaczy rano i wieczorem, gdyż w pościeli również można przechować i namnożyć sobie piękną “wirusową hodowlę”.

Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

Włosy,  podobnie jak skóra to bardzo indywidualna sprawa każdego z nas. W zależności od struktury włosów, poprzez ich jakość i długość. Podczas pandemii koronawirusa niezależnie od tego jakie włosy posiadamy, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na ich odżywienie. Podczas częstego mycia włosów niestety uszkadzamy i przesuszamy strykturę włosów, gdyż są one nienaturalnie przesuszane. Powoduje to, ze włosy stają się łamliwe, oraz mają tendencje do rozdwajania się.

W okresie pandemii, gdy włosy należy myć często, szczególnie ważne jest ich odżywianie. Jeżeli nie starczy nam produktów do pielęgnacji włosów, to można samemu wykonać preparaty do ich odżywienia. W internecie można znaleźć wiele przepisów na doskonałe mikstury z produktów, które znajdziemy w lodówce.

Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

Włosy długie szczególnie proszą o pielęgnacje w okresie pandemii. Jeżeli posiadamy włosy długie, to podczas wyjścia z domu powinniśmy je związać lub spiąć. Nasza twarz, oczy i usta są wtedy mniej narażone na dotyk naszych włosów, a co za tym idzie zwiększa się możliwość ochrony naszego organizmu.

W tym sezonie powracają do łask apaszki i chusty na głowę, co w okresie pandemii, oprócz fantazyjnej stylizacji poprawiającej image mają dobre strony ochronne.

Podczas pandemii koronawirusa długich włosów nie należy wiązać, ani spinać do snu. Powinny one swobodnie oddychać razem z całym naszym ciałem.

Należy pamiętać również, że podczas pandemii koronawirusa włosy po umyciu należy wysuszyć, lub chociaż podsuszyć. Włosy mokre są bardziej narażone na zniszczenia struktury włosa, a co za tym idzie robią się słabsze i mniej odporne na bakterie i wirusy.

Jak często myć włosy w okresie pandemii koronawirusa?

Odpowiedź brzmi jednoznacznie:

Włosy w okresie pandemii koronawirusa należy myć… bardzo często! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *