Jak stworzyć ponadczasową garderobę kapsułową?

Prześlij swoim znajomymj...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Jak stworzyć ponadczasową garderobę kapsułową?

Aby stworzyć ponadczasową garderobę kapsułową nie trzeba wielu sztuczek, ani szczególnych wysiłków. Jeśli jesteś osobą, która potrafi wystylizować siebie na różne okazje, zna się nieco na dress code  i potrafi łączyć i dobierać kolory, to na pewno nie będziesz miała/miał problemów, aby ową garderobę kapsułową stworzyć.

Aby stworzyć ponadczasową garderobę kapsułową, warto by wiedzieć o co w tej “kapsułowej garderobie” tak na chodzi i dlaczego ona jest taka ponadczasowa?

Czym jest garderoba kapsułowa?  

Garderobę kapsułową stworzono już w latach 70 tych, kiedy to za sprawą  właścicielki butiku Susie Faux stworzono garderobę idealnie dopasowaną do każdego właściciela, ale tak zminimalizowaną i przemyślaną, aby można  było z niej zrobić wiele ciekawych  kolekcji.

To znaczy odpowiednie zestawy na każdą okazję : do pracy, na weekend, na randkę, bądź inne okazje, oraz okazje specjalne. Sam pomysł jest wspaniały o tyle, że wraz z rozwojem każdego kierunku życia, a ca tym idzie ułatwieniami, to  w XXI w odziedziczyliśmy również… zatrucie środowiska i całej planety.

Dlaczego garderobę kapsułową nazywa się ponadczasową?

Wśród celebrytów, którzy promują garderobę kapsułową utarło się określenie ponadczasowa. Ponadczasowa, gdyż  używając małą ilość ubrań ratujemy naszą planetę. Bo przecież modna odzież, to nie tylko ciuszki które zdobią… Ale również trują. Wiele tkanin produkowanych jest z tworzyw sztucznych. Wiele dodatków z różnorodnego plastiku.

Utylizacja tego typu wyrobów składa się na ogromne zatrucie niestety… Często nie zdajemy sobie sprawy, że każda ilość wyrzuconej garderoby niszczy życie na naszej planecie.

Dlatego wielu Projektantów, nawet Wielki Projektant Iv San Loren na Fashion Week w Paryżu promował minimalizm i stworzył kolekcje z ponadczasową garderobą kapsułową

Jak stworzyć ponadczasową garderobę kapsułową?

Aby nie przerazić nikogo, a szczególnie kobiet, które z reguły nigdy nie mają się w co ubrać, muszę tutaj przytoczyć pewną informację. Otóż : Ortodoksyjni Minimaliści posiadają w swoich szafach tylko 10 sztuk odzieży i podobna liczbę dodatków, co w zupełności wystarcza im na tworzenie kolekcji na wszystkie okazje.

Ale nie bądźmy aż tak konserwatywni… Na początek spróbujmy zacząć od liczby 3 razy większej, czyli od 30!

Polecam przygotować sobie taką ponadczasową, przemyślaną kolekcję odzieży w  której należy uwzględnić swój styl, oraz potrzeby.

Podczas takiej segregacji na pewno uzyskasz wiele miejsca w swojej szafie, a zbędną odzież możesz sprzedać, lub podarować biednym.

– Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *