Jakie obowiązują stylizacje włosów na karnawał 2020? Fryzura marzeń

Prześlij swoim znajomymj...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Jakie obowiązują stylizacje włosów na karnawał 2020? Fryzura marzeń

No właśnie… Na pewno co roku w okresie okresie Karnawału zadajesz sobie to pytanie…  Stylizacje włosów na tegoroczny Karnawał, to fryzura z  lat  80 – tych. Karnawał zwany w Polsce “zapustami”, lub “mięsopustem”, to czas zimowych zabaw, maskarad i balów.  Zatem czas, by pokazać z jak najlepszej strony stylizacje swojej sukni i dodatków, ale również fryzury.

Karnawał w Polsce,  to Święto trwające od 3 Króli czyli od 06 – go Grudnia do Środy Popielcowej, która jest świętem ruchomym, a  W 2020 roku Popielec wypada 26 – lutego.

Co  to oznacza?

51 dni pysznej zabawy, której zwieńczy jej ostatni  ostatni dzień w Polsce nazywamy “śledzikiem”. Masz zatem dużo czasu i zadbać o swoje włosy, aby można było stworzyć fryzury marzeń. Na każdy dzień inną i wcale nie trudna do wykonania w domu.

Jakie obowiązują stylizacje włosów na karnawał 2020? Fryzura marzeń

W latach 80- tych panie o długich włosach nosiły warkocze i warkoczyki, lub upinane koki i koczki także z warkoczy.  A czołówce plasowały się także fryzury wzburzone trwałą ondulacją, lub falami po rozpuszczonych małych warkoczach.  Wszystko musiało być napuszone i polakierowane lub posmarowane żelem.

Panie o włosach krótkich również wielbiły trwałą ondulację. Dzięki niej włosy zwiększały swoją objętość, oraz łatwiej można było je podnieść. Taka fryzury trzymały się dużo dłużej, a podczas deszczu włosy samoistnie się skręcały i fryzury nabierały efekt modnej wówczas – “mokrej włoszki” zamiast “mokrej kury”

W latach 80-tych salony fryzjerskie  przepełnione były  klientkami czekającymi na założenie małych wałeczków na włosy  posmarowane cuchnąca cieczą i  worka na głowę.  Cuchnąca ciecz  niszczyła włosy jak siarka, a w salonie “pachniało” diabelską grotą, aż w oczy gryzło.  Ale.. czego to się nie robiło i nie robi  dla mody!

W karnawale 2020 roku nie trzeba udawać się do żadnej “groty”. W drogeriach na całym świecie jest wiele mniej,  lub bardziej ekskluzywnych kosmetyków do stylizacji włosów, więc z  fryzurą lat 80 tych można sobie poradzić nawet w domu.

Fryzura marzeń na karnawał 2020

Nie możesz zapomnieć o tym ze tegoroczne stylizacje na karnawał, oraz eleganckie i mniej eleganckie party w całym roku to moda Blink Blink. Włosy podobnie jak wieczorowe sukniepowinny świecić i być ozdobione. Wszelkie “krótkie push up”  fryzury o ciekawej barwie, włosy tapirowane, oraz fantazyjne małe loczki to fryzura jak najbardziej na topie. Opaski chustki, spinki, to również doskonały dodatek do włosów krótkich.

Na karnawał 2020 włosy powinny być błyszczące, oraz ozdobione świecącą biżuterią, kwiatkami z błyszczących tkanin, mieniącymi się klamrami, lub romantyczną kokardami. Stylizacji wymyślać można by wiele, w zależności od charakteru i wyobraźni,  ale to już pozostawiam moim czytelniczkom..

Karnawał w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii, kraju w którym mieszkam już bardzo długo,  wygląda to nieco inaczej.

Karnawał nie odróżnia się specjalnie od reszty roku. Po stuleciach wojny na Wyspach zwyciężył nastrój zabawy i karnawałowe szaleństwa trwają tu…  niemalże  cały rok 😊

A nową fryzurę marzeń Angielki stylizują co tydzień.

Jednak niesamowite fryzury, oraz stylizacje włosów można tu spotkać na wielkim karnawale w Londynie, festiwalach i innych imprezach kulturalnych.

A w angielskich salonach fryzjerskich, każdego dnia powstają fryzury marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *