Domowa regulacja i barwienie brwi w okresie pandemii

Prześlij swoim znajomymj...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Domowa regulacja i barwienie brwi w okresie pandemii

W tym trudnym okresie pandemii, kiedy salony fryzjerskie i kosmetyczne  są zamknięte, powinnaś sama zadbać o brwi.  Brwi są oprawą Twoich  oczu i podkreślają ich kształt. Kobieta bez ładnie wyregulowanych brwi wygląda jak obraz bez ramy… Piękny, a jednak czegoś brakuje. Dla pań, które “zaszalały” z regulacją brwi i wyskubały sobie jakieś dziwne wąziutkie “szlaczki ” nad oczami mają teraz odpowiedni czas, aby je zapuścić i stworzyć swoim oczom nowa, okazałą “ramę”.

Domowa regulacja i barwienie brwi

Domowa regulacja i barwienie brwi, to proces dosyć prosty. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z grubością, stylizacją kształtu i nasyceniem koloru. Regulacja brwi polega na dobraniu do kształtu oczu odpowiedniej “kreski” ale również koloru. Jeśli Twoja cera jest jasna, a włosy blond, do barwienia powinnaś wybrać kolor brązowy. Czarne ostre brwi w tym przypadku będą wyglądać raczej, jak charakteryzacja do horroru. Nie używaj zbyt kontrastowych odcieni. Twoje brwi powinny być dopełnieniem makijażu, a nie jego profilem.

Kobiety o czarnych, lub ciemnych włosach i ciemnej karnacji do barwienia brwi powinny użyć kolor czarny. Podobnie jak w przypadku blondynek należy nie przesadzić. Zbyt czarne brwi nie wyglądają naturalnie, a powrót do natury, to najmodniejszy trend 2020 roku nie tylko w kolekcjach odzieży. Sztuka makijażu również wraca do natury.

Domowa regulacja i barwienie brwi 

Złote rady

Podczas domowej regulacji i barwieniu brwi należy zwrócić główną uwagę na grubość i kolor. jeśli grubość jest już okiełznana należy wybrać  idealny dla Ciebie preparat. Na rynku jest wiele firm produkujących henny do barwienia brwi. Są to henny żelowe lub proszkowe. Henny proszkowe według mnie są lepsze i łatwiejsze do użycia, gdyż podczas procesu barwienia idealnie pokrywają nie tylko włoski brwi, a również skórę.

W tym wypadku braki włosków w brwiach można ładnie  wypełnić. Wtedy Twoje brwi będą wydawać się  bardziej gęste i równo wyprofilowane.

Kiedy barwisz brwi w domu samodzielnie musisz uważać, aby nie przesadzić. Musisz uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość oraz nieskomplikowane przybory.

Aby dobrze narysować kontury brwi potrzebujesz ; kieliszka do rozmieszania henny, patyczka kosmetycznego i niewielkiej ilości wody utlenionej.

Małą ilość proszkowej henny należy rozmieszać patyczkiem kosmetycznym w kieliszku z odrobiną wody utlenionej, aby powstała papka o konsystencji tuszu do rzęs. Tak przygotowaną “miksturę” należy nałożyć idealnie równo na brwi. Aby łatwiej było uzyskać odpowiedni efekt  zacznij malowanie od połowy brwi i pociągnij w kierunku ucha. Następnie w bardzo precyzyjny sposób nadaj kształt swoim brwiom przy nosie i dokończ stylizację do ich połowy. W ten sposób stworzysz idealna równą oprawę swojego “obrazu”

Po upływie kilku nałóż na brwi piankę do golenia, lub krem do golenia i zmyj wacikiem

Życzę wspaniałych efektów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *